• Bouwsteen
    +ICT-eindtermen
    +Categorie
    +Vakken en leergebieden
    +Onderwijstypes
    +Functies
    +Projecten
    +Thema's
    +Firma / organisatie
    +Onderwijssysteem
    +Land
    +Provincie
    +Gemeente
    Extra
    +Functie auteur
    +Taal van de bijdrage
    Auteur
    Wis ingavei
    Kosten
    Kies datumDatum verwijderen
    Kies datumDatum verwijderen
    Licentie

Hoe kan je personen met een verstandelijke beperking ICT-vaardig maken

Kalender:
30927
Hits:
1130
Reacties:
0
Voeg deze bijdrage toe aan mijn favorieten   
Score Score Score Score Score
Toegevoegd door Peter Bauwens op 17.06.2011

ICT-vaardigheden aanleren aan kinderen of volwassenen met een verstandelijke beperking, hoe doe je dat?

Dit is een vaak voorkomende vraag van leraren en begeleiders die de meerwaarde van ICT voor personen met een verstandelijke beperking wel erkennen, maar niet goed weten hoe eraan te beginnen. K-point, onderzoekscentrum ICT en inclusie (K.H. Kempen) formuleert een tweeledig antwoord. Ten eerste schetst de onderzoeksgroep welke ICT-competenties leraren of begeleiders dienen te bezitten, willen ze met de doelgroep computeractiviteiten uitvoeren. Daarnaast wordt een train de trainerpakket aangeboden in de vorm van een stappenplan om de leraar of begeleider didactisch te ondersteunen bij het vormgeven van computeractiviteiten met de doelgroep.

Deze studiedag is gericht naar iedereen die interesse heeft in het aanleren van ICT-vaardigheden aan kinderen en volwassenen met een verstandelijke beperking. Het voormiddagprogramma is bedoeld voor het brede publiek: leraren, begeleiders, therapeuten en ook directie en verantwoordelijken voor ICT-beleid in de organisatie.

Het namiddagprogramma wordt praktisch opgevat: deelnemers leren werken met het pakket Train de trainer.

Inschrijvingen voor het namiddagprogramma (workshop) worden om organisatorische redenen beperkt tot dertig personen. De workshop wordt herhaald op latere datum. Op vraag kan deze ook op een andere locatie ingericht worden.

Meer informatie en mogelijkheid tot inschrijven op de folder in bijlage en op
http://studiedagen.khk.be

Datum en plaats

Datum
Deze activiteit vond plaats op 20.10.2011
Uren
Van: 10:00
tot: 16:00
Land België
Provincie Antwerpen
Naam gebouw KHK Campus Geel
Straat + nr. Kleinhoefstraat 4
Postnummer 2440
Gemeente Geel

Informatie

Website met info http://studiedagen.khk.be (Meld gebroken link)
Bestanden
Studiedag_20_oktober.jpg (510,17 KiB) - download - file info
Klik op de download-knop naast een bestandsnaam om dat bestand op te slaan op je eigen computer.
Klik op de file info-knop naast een bestandsnaam om te weten welk programma je nodig hebt om dat bestand te openen.
Categorie Nascholing - Opleiding - Studiedag
Trefwoorden
Didactische tips

 

 

Eindtermen/lesdoelen alle eindtermen ict komen aan bod
Auteur/Uitgever KHK Campus Geel • http://studiedagen.khk.be (Meld gebroken link)

Context

Vak / Leergebied Algemeen
Onderwijstype Buitengewoon
Beperking Motorisch
Verstandelijk
Leerstoornissen
Functie Leerkracht (Docent)
ICT-coördinator (Pedag.)
GOK / Zorgcoördinator
Taal Nederlands 
Onderwijssysteem VL

Auteursrechten en gebruik

Gratis? Neen
Kosten Betalende bijlage Het voormiddagprogramma is gratis, inschrijven verplicht.
Totaalprogramma: voormiddag, lunch en workshop: 40 euro, inschrijvingen zijn beperkt.
We hebben alle moeite gedaan om de auteursrechten te vrijwaren. Mocht je merken dat er toch rechten geschaad zijn, gelieve dit dan zeker te melden!

Extra info

Toegevoegd door Peter Bauwens PM
Toegevoegd op 17.06.2011 11:41
Goedgekeurd door
Lies Van Laere 21.06.2011 11:25
Laatste aanpassing
   Peter Bauwens 17.06.2011 11:41
   Lies Van Laere 21.06.2011 11:25
Onderwijssysteem Deze bijdrage werd toegevoegd vanuit het VL onderwijssysteem.
Je bekijkt deze bijdrage nu in het VL onderwijssysteem.
 

Deze bijdrage heeft nog geen reacties.

Reactie door KlasCement
 
26/05/2012
Via deze reactiemogelijkheid hopen we van jou te weten te komen wat je met deze bijdrage hebt gedaan. Is ze nuttig? Wat waren je ervaringen? Zo'n aanvulling kan leerrijk zijn voor anderen. Mocht je niet akkoord gaan met de gegevens hierboven (de vermelde vakken, het onderwijstype …) of de omschrijving wensen aan te vullen, dan kan dat ook via een reactie worden meegedeeld. We houden er zeker rekening mee!

Dit is een openbare bijdrage. Je hoefde niet aan te melden om ze volledig te bekijken en te gebruiken.

Gelieve rechtsboven wel aan te melden om scores en reacties te geven, de inzender te contacteren … We waarderen je reactie.

Na aanmelding kan je ook alle bijdragen bekijken en er zelf toevoegen.

  • Reactie of aanvulling
    Deze bijdrage heeft nog geen reacties. (Reageer)
    Lees alle reacties op KC via RSS
  • Score
    1 gebruiker gaf deze bijdrage een score van: Score: 0 Score: 1 Score: 2 Score: 3 Score: 4
    Geef zelf een score: Geef score 0 Geef score 1 Geef score 2 Geef score 3 Geef score 4
  • Meer mogelijkheden
    arrow  Bijdrage printen
    arrow  Mail deze bijdrage
    Voeg deze bijdrage toe aan mijn favorieten  Bewaar bij mijn favorieten
    Facebook
     
    Twitter  Tweet deze bijdrage
    Yurls  Links toevoegen aan Yurls
    arrow  Meld misbruik van auteursrecht
  • Deze bijdrage is niet gratis
    De bijlage bij deze bijdrage is niet gratis. De organisatie die deze bijdrage heeft gepost, gebruikt KlasCement als promotiekanaal. Zolang het een educatief aanbod betreft, is dat geen probleem. Bovendien geven organisaties die KlasCement gebruiken om per schooljaar meer dan tien bijdragen te promoten een financiële bijdrage aan KlasCement. Daarmee kunnen we weer nieuwe mogelijkheden uitwerken voor alle gebruikers.
  • Laatst bekeken door
    Tom Slootmaekers Tom
    Slootmaekers

    13.05.2012 21:07
    Scott verachtert Scott
    verachtert

    07.05.2012 15:14
    Jo Daems Jo
    Daems

    10.03.2012 09:46
    Christel Luyten Christel
    Luyten

    22.02.2012 11:24
    Ymke Dirikx Ymke
    Dirikx

    15.01.2012 13:59