• Bouwsteen
    +Categorie
    +Vakken en leergebieden
    +Onderwijstypes
    +Functies
    +Projecten
    +Beperking
    +Thema's
    +Firma / organisatie
    +Onderwijssysteem
    +Land
    +Provincie
    +Gemeente
    Extra
    +Functie auteur
    +Taal van de bijdrage
    Auteur
    Wis ingavei
    Kosten
    Kies datumDatum verwijderen
    Kies datumDatum verwijderen
    Licentie

Autisme : Hulpmiddelen om tijd, activiteiten, handelingen,… te visualiseren

Kalender:
18923
Hits:
2862
Reacties:
0
Voeg deze bijdrage toe aan mijn favorieten   
Score Score Score Score Score
Toegevoegd door Wim De Backer op 21.01.2010

De verscheidenheid van personen met een autismespectrumstoornis (ASS) is groot. Voor de begeleiding van deze personen heeft men nood aan materiaal wat in grote mate kan worden aangepast aan hun unieke kenmerken. In deze module wordt ingezoomd op hulpmiddelen voor personen met ASS die gebruik maken van pictogrammen of andere afbeeldingen.

We geven een overzicht van software om onder meer dagschema‟s en weekschema‟s te maken. Goede en minder goede programma‟s worden van mekaar onderscheiden (gebruiksvriendelijkheid voor begeleiders, resultaat voor gebruiker, prijs-kwaliteit, ...). Er worden een reeks computerprogramma‟s en andere hulpmiddelen overlopen om onder meer activiteiten en handelingen te visualiseren en om zelf stappenplannen te maken.

We staan kort stil bij software om de computer te beveiligen en om de tijd op de computer af te bakenen. De focus ligt dus op ondersteunende software voor personen met ASS en hun begeleiders, en niet op kant-en-klare educatieve software. Enkele open programma‟s om zelf oefenmateriaal met pictogrammen te maken komen kort aan bod.

Het is vooral een module met veel praktische tips en trucs. Er komen ook uitgewerkte voorbeel- den van visualisaties aan bod.

Organisatie: Modem

Deze nascholing is de vierde module in een reeks van tien. Meer info vind je in de bijlage en op de site.

 

Datum en plaats

Datum
Deze activiteit vond plaats op 11.03.2010
Uren
Van: 12:30
tot: 16:30
Land België
Provincie Antwerpen
Postnummer 2610
Gemeente Wilrijk (Antwerpen)

Informatie

Website met info http://www.modemadvies.be (Meld gebroken link)
Categorie Nascholing - Opleiding - Studiedag
Trefwoorden
Auteur/Uitgever Dirk Lembrechtshttp://www.modemadvies.be (Meld gebroken link)

Context

Vak / Leergebied Algemeen
Onderwijstype Algemeen
Beperking Communicatie
Functie Leerkracht (Docent)
Taal Nederlands 
Onderwijssysteem VL

Auteursrechten en gebruik

Gratis? Neen
Kosten Betalende bijlage €50 per persoon
We hebben alle moeite gedaan om de auteursrechten te vrijwaren. Mocht je merken dat er toch rechten geschaad zijn, gelieve dit dan zeker te melden!

Extra info

Toegevoegd door Wim De Backer PM
Toegevoegd op 21.01.2010 14:15
Goedgekeurd door
Jo Hoornaert 21.01.2010 14:15
Laatste aanpassing
   Jo Hoornaert 21.01.2010 14:52
   Bram Faems 13.08.2010 11:48
Onderwijssysteem Deze bijdrage werd toegevoegd vanuit het VL onderwijssysteem.
Je bekijkt deze bijdrage nu in het VL onderwijssysteem.
 

Deze bijdrage heeft nog geen reacties.

Reactie door KlasCement
 
26/05/2012
Via deze reactiemogelijkheid hopen we van jou te weten te komen wat je met deze bijdrage hebt gedaan. Is ze nuttig? Wat waren je ervaringen? Zo'n aanvulling kan leerrijk zijn voor anderen. Mocht je niet akkoord gaan met de gegevens hierboven (de vermelde vakken, het onderwijstype …) of de omschrijving wensen aan te vullen, dan kan dat ook via een reactie worden meegedeeld. We houden er zeker rekening mee!

Dit is een openbare bijdrage. Je hoefde niet aan te melden om ze volledig te bekijken en te gebruiken.

Gelieve rechtsboven wel aan te melden om scores en reacties te geven, de inzender te contacteren … We waarderen je reactie.

Na aanmelding kan je ook alle bijdragen bekijken en er zelf toevoegen.