School(taal), ouders en anderen

Van jongs af spreken kinderen verschillende (soorten) talen: met vrienden tijdens het sporten, thuis aan tafel met de familie, met de leerkracht in de klas … . Om op school te kunnen volgen, is een goede beheersing van het Nederlands belangrijk. Dat taalgebruik wordt op school aangeleerd en gestimuleerd. Maar welke invloed hebben ouders op de schooltaal van de kinderen? Kunnen buitenschoolse partners een rol spelen in het bevorderen van de taalvaardigheid van kinderen?
Je vindt hier verschillende presentaties (talentweedaagse 2007) rond taal in en buiten de school. Er wordt besproken hoe de school, ouders en andere partners om kunnen gaan met de verschillende talen die kinderen spreken en hoe ze hun taalvaardigheid kunnen opdrijven.
Veerle Ernalsteen en An Lanssens van het Steunpunt Gelijke onderwijskansen hebben het in een presentatie over de verschillende (soorten) talen die leerlingen gebruiken, het Nederlands als schooltaal, de invloed van de ouders en (andere) buitenschoolse partners.
Beide dames geven ook suggesties voor de klas- en schoolpraktijk.
Daarnaast zijn er nog twee praktijkvoorbeelden uit respectievelijk het SISO 2 Marco Polo te Antwerpen en de Triangel uit Mariaheide-Mariahof.
Meld aan of registreer om dit leermiddel volledig te bekijken
- gratis lesmateriaal;
- voor alle leeftijden en vakken;
- makkelijk doorzoekbaar op lesonderwerp.