Regel van drie : Bereken prijzen, gewicht of inhoud

In een eerste oefening berekenen de leerlingen de prijs van snoep per kilogram. Een volgende oefening vertrekt vanuit levensmiddelen, waarbij de leerlingen de prijs per kilo of liter moeten vinden. Een derde reeks gaat over het berekenen van kortingen, onder meer in procent van een totaalbedrag.

Iedere oefening wordt geïllustreerd met een foto. De realistische voorbeelden moeten de leerlingen prijsbewuster maken.

 

 

Rik Schuyesmans
Leerkracht

Meld aan of registreer om dit leermiddel volledig te bekijken

Registreren vraagt maar één minuut.
Leraren delen lesmateriaal en -inspiratie met jou
  • gratis lesmateriaal;
  • voor alle leeftijden en vakken;
  • makkelijk doorzoekbaar op lesonderwerp.
Registreer   Veilig en gratis
Je bent al lid? Meld aan
Niveau en vak
secundair 1e graad b
bso 2e graad
PAV - MAVO - GASV - ASPV
Info
Downloadbaar lesmateriaal
Bijgewerkt: 01-02-2009
Categorie
Klasactiviteit (taak, oefening in de klas)
Trefwoorden
berekenengewichtinhoudkostprijsprijzenprocentregel van drieregel van drieënverhouding