Werken aan een op groei gerichte leercultuur in de lessen Frans: Cursus


Als leerkrachten dromen we van een op groei gerichte leercultuur in onze lessen Frans. Die leercultuur kan pas tot stand komen wanneer leerlingen gemotiveerd zijn om te leren omdat zij en hun leerkracht ook geloven dat ze maximaal kunnen leren. Onderzoek bevestigt dat motivatie sterk bepaald wordt door een positief klasklimaat waarin de verwachtingen hoog zijn voor elke leerling en waarin fouten gezien worden als eigen aan het leren. Klinkt allemaal zeer logisch, niet? Maar hoe kunnen we dat dan concreet waarmaken in de lessen Frans?

Programma
De nascholing bestaat uit twee sessies.

  • In sessie 1 verkennen we de zelfdeterminatietheorie (Deci & Ryan) als een van de meest prominente motivatietheorieën. We illustreren hoe je deze theorie kan toepassen in de lessen Frans om een positieve impact te hebben op de motivatie van de leerlingen.
  • In sessie 2 informeren we je over de growth mindset theorie (Dweck), meer bepaald de impact die onderliggende overtuigingen kunnen hebben op het functioneren van leerlingen én leerkrachten in de lessen Frans. De inzichten uit deze theorie worden geconcretiseerd in voorbeelden voor de lessen Frans waarmee je meteen aan de slag kan.

In beide sessies krijg je inhoudelijke input maar er is zeker ook voldoende ruimte voor interactie en reflectie. Op het einde van sessie 1 word je ook uitgedaagd om de aangereikte voorbeelden uit te proberen in je klaspraktijk en daarover te rapporteren in sessie 2.

Meld aan of registreer om dit leermiddel volledig te bekijken

Registreren vraagt maar één minuut.
Leraren delen lesmateriaal en -inspiratie met jou
  • gratis lesmateriaal;
  • voor alle leeftijden en vakken;
  • makkelijk doorzoekbaar op lesonderwerp.
Registreer   Veilig en gratis
Je bent al lid?